Site Overlay

Керівництво для початківців з біткоіну та криптовалюти

Після досягнення позначки 65 000 доларів у листопаді 2021 року біткоін — поряд з низкою інших криптовалют — знову обвалився в ціні, впавши нижче 20 000 доларів у червні 2022 року. Ці різкі коливання є квінтесенцією криптовалют та корисним нагадуванням для інвесторів про те, що це один із найнестабільніших активів у світі. Проте 2022 рік став точкою перелому для біткоіну та криптовалют, оскільки вони все глибше проникають у сферу фінансових послуг та культури, завойовуючи дедалі більшу популярність у мистецтві, комерції та інших сферах.

Якщо ви шукаєте довідник з біткоіну та криптовалютам, ви потрапили за адресою. Ми розглянемо основи — що таке біткоін, звідки він береться і як його купити — а також низку інших тем. Торгівля криптовалютою здійснюється на біржі https://www.bybit.com/kk-KZ/

Що таке біткоін?

Простіше кажучи, біткоін – це цифрова валюта. Не потрібно друкувати банкноти чи карбувати монети. Вона децентралізована – немає уряду, установи (наприклад, банку) чи іншого органу, який би її контролював. Власники анонімні; замість того, щоб використовувати імена, податкові ідентифікатори або номери соціального страхування, біткоін пов’язує покупців та продавців за допомогою ключів шифрування. І він не випускається як традиційна валюта; швидше, біткоін «добувається» потужними комп’ютерами, підключеними до інтернету.

Як добувають біткоін?

Людина (чи група, чи компанія) видобуває біткоін шляхом комбінації складних математичних обчислень та ведення обліку. Ось як це працює. Коли хтось посилає біткоін іншому, мережа записує цю транзакцію і всі інші транзакції, здійснені за певний період часу, в блок. Комп’ютери зі спеціальним програмним забезпеченням — «Майнери» — записують ці транзакції в гігантську цифрову книгу. Ці блоки відомі під загальною назвою «блокчейн» — вічний, відкрито доступний запис усіх транзакцій, які будь-коли були здійснені.

Використовуючи спеціалізоване програмне забезпечення і все більш потужне (і енергоємне) обладнання, майнери перетворять ці блоки на послідовність коду, відому як «хеш». Це драматичніше, ніж здається; для створення хеша потрібні серйозні обчислювальні потужності, і тисячі майнерів одночасно змагаються у цьому. Це схоже на безліч кухарів, які гарячково намагаються приготувати нову, надзвичайно складну страву – і лише той, хто першим подасть ідеальну версію цієї страви, отримає гроші.

Коли генерується новий хеш, він поміщається в кінець блокчейна, який потім публічно оновлюється та поширюється. За свої праці майнер отримує винагороду у біткоїнах. Зверніть увагу, що згодом кількість одержуваних біткоінів зменшується. Купити біткоін можна на біржі https://www.bybit.com/uk-UA/. Тут у кожного є доступ до системи торгів, тому ви реально можете отримати чимало перспектив від відповідних інструментів.