Site Overlay

Особливості проведення державних закупівель на електронних майданчиках

На сьогодні, всі державні установи досить серйозно обмеженні в правах. Мова йде про те, що вони повинні мати максимально детальну звітність відносно витрат виділених фінансів. Враховуючи той момент, що це державні кошти, влада країни зробила великий акцент на тому, щоб вони були направлені лише на важливі справи. Тим самим влада намагається знизити корупційну складову в сфері державних замовлень.

В сучасних реаліях всі торги проходять в форматі електронних тендерів. Сам формат досить простий і його суть полягає в тому, що державна установа створює оголошення про пошук постачальника товарів або виконавця якихось конкретних робіт.

Далі, всі учасники, які акредитовані на певних майданчиках, мають можливість ознайомитися  вимогами до участі й надіслати свої пропозиції. Важливо, що це було зроблено в чітко відведений термін, щоб заявка була розглянута. 

Де можна знайти ці оголошення?!

Основна вимога до цього пункту – це акредитація електронного майданчика. Ви повинні впевнитися в тому, що сайт внесений до переліку перевірених ресурсів в системі ПроЗорро. Як приклад можна привести українську універсальну біржу, яка стала одним з перших ресурсів, де з’явилась можливість брати участь в торгах.

Що стосується особливостей саме державних закупівель в форматі тендера, то тут можна виділити такі моменти, як:

  • Принцип вибору переможця – якщо в інших видах торгів увага звертається на цілий комплекс моментів, то тут основний акцент робиться на економічну вигідність конкретної заявки. Важливо, щоб подана пропозиція передбачала ще й наявність гарантійного внеску;
  • Особливий контроль – найбільша увага антикорупційних служб направлена саме на використання державних коштів. Тому, такі лоти перевіряються частіше за все, причому це є обов’язковою умовою, яка повинна виконуватися незалежно овід обставин;
  • Умови – як правило, державні оголошення не завжди є достатньо вигідними для самих учасників. Саме тому, заявок на таких лотах не так багато, як на приватних оголошеннях. Відповідно, компанії-новачки мають більше шансів перемогти в тендері.

Якщо ця тема є для вас цікавою, ви можете просто перейти за посиланням https://tender.uub.com.ua/ru/pro-prozorro/sajt-derzhzakupivel-plutanyna-mizh-elektronnym-majdanchikom-ta-sajtom-prozoro й знайти ще більше інформації, яка точно не буде зайвою. Головне – це вміти правильно аналізувати отримання відомості й використовувати їх в своїх інтересах.