Site Overlay

Особливості проведення торгів в тендерних закупівлях

Популяризація проведення державних закупівель шляхом створення тендерів – це результат реалізації й запуску системи ProZorro. Дана ініціатива була створена ще в 2015-му році й направлена на те, щоб викорінити корупцію при проведенні державних замовлень. Як показали роки, такий принцип закупки все-таки дав свої результати й ініціатива не була даремною.

Важливо зазначити, що при проведенні тендерів законодавчої бази як такої немає. Відповідно, установи, яка проводять державні закупівлі в онлайн форматі мають конкретний регламент та вимоги до постачальників послуг та товарів. Це означає, що закупка не може бути довірена постачальникові, який має явні проблеми з законом або ж фінансами.

Що потрібно знати про документацію?

Почати варто з того, що вона повинна бути затверджена організатором самих торгів. При цьому, вона може відрізнятися в залежності від того, про які саме товари або послуги йде мова. 

Що стосується основних документів та паперів, які повинні бути присутні в постачальника, то виглядають вони приблизно так:

  • Проектні папери – їх досить часто не беруть до уваги, хоча даний пункт дійсно важливий й він може мати серйозний вплив;
  • Запрошення для участі – це також своєрідний документ, який надсилається окремим постачальникам, які можуть надавати вузькопрофільні послуги або товари. Це актуально в тому випадку, коли мова йде про закриті тендери;
  • Правила участі – в таких паперах чітко прописуються вимоги до учасників, які зацікавлені і в тому, щоб отримати державне замовлення;
  • Запит на посилання пропозиції – мова йде про ще один важливий пункт, який дозволяє постачальнику зробити свою пропозицію, яка буде обов’язково розглянута замовником;

Що стосується пошуку цікавих оголошень про проведення державних закупівель, то знайти їх в системі ПроЗорро ви не зможете. Спеціально для цього є близько 10-ти електронних майданчиків, які акредитовані в ProZorro. Саме на цих майданчиках й публікуються всі оголошення, з якими ви можете ознайомитися в будь-який момент.

Сайт tender.uub.com.ua – це один з прикладів того, як виглядають подібні сервіси та яким чином вони взагалі влаштовані. Даний сервіс досить часто оновлюється й на ньому з’являються нові функції та можливості, які є великою перевагою для звичайних учасників торгів. Що стосується самої реєстрації на сайті, то процедура максимально спрощена й не відніме багато вашого часу.