Site Overlay

Переваги електронних майданчиків, що працюють в системі Прозорро.Продажі

Система Прозорро.Продажі – це інноваційний проект, що був створений в 2016 році для боротьби з корупцією під час продажу державного та комунального майна. Наразі через цю систему продається і українська деревина, про що більше написано тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/lis-kruglyak-sosni-v-harkovi-mozhna-pridbati-na-elektronnih-torg/. Для тих, хто хоче прийняти участь в чесних, відкритих та прозорих онлайн торгах, були створені ЕТМ – електронні торгівельні майданчики.

Функції ЕТМ

Ці торгівельні платформи виконують відразу декілька головних функцій:

  • інформаційну – забезпечують швидкий пошук потрібного лоту в центральній базі даних Прозорро;
  • рекламну – дозволяють підприємствам безкоштовно рекламувати себе та свою продукцію чи майно;
  • організаційну – забезпечують технічні можливості для проведення онлайн торгів;
  • консультаційну – консультують учасників щодо правил участі в торгах.

Крім цього, ці майданчики відповідають за безпечне шифрування даних користувачів. Завдяки цьому особиста інформація та електронні документи, що учасники торгів завантажують в систему, не потраплять в руки сторонніх осіб.

Переваги ЕТМ та їх особливості

В системі Прозорро.Продажі технічної можливості проводити онлайн торги немає, тому це роблять ЕТМ. На цих майданчиках працює цілий штат кваліфікованих менеджерів, які консультують учасників аукціонів та надають юридичну підтримку під час підписання електронних договорів. Також менеджери допомагають з пошуком цікавих лотів. Перед підписанням договорів між переможцями аукціонів та їх організаторами вони також здійснюють перевірку документів. При цьому технічна підтримка забезпечується цілодобово, тому звернутися за допомогою до працівника торгівельної платформи можна в будь-який час.

Ще однією перевагою електронних торгівельних майданчиків є наявність на них навчальних матеріалів, за допомогою яких можна швидко розібратися в правилах участі в торгах. Ці онлайн платформи постійно конкурують між собою, тому удосконалюють якість своїх послуг та роблять інтерфейс сайту більш зручним. Так забезпечується демонополізація ринку. Наразі існує близько 40 таких торгівельних майданчиків, але найпопулярнішими з них є лише декілька. Усі ЕТМ надають однакові послуги та характеризуються однаковими тарифами. Тому незалежно від того, який майданчик буде обраний для реєстрації, користувач отримає доступ до центральної бази даних лотів системи Прозорро.