Site Overlay

Що потрібно знати про реалізацію арештованого майна на онлайн-аукціонах

Активізація єдиного реєстру арештованого майна дає чітке розуміння того, що кожен рік банківськими установами конфіскується величезна кількість об’єктів або ж предметів у боржників. Причина повернення майна у власність банківської установи часто пояснюється серйозними заборгованостями та відмовою у сплаті внесків згідно умов, що були прописані в самому договорі.

Наявність реєстру арештованого майна в Україні дає змогу чітко контролювати й давати всю інформацію про активи, які були повернені на користь держави через якісь порушення з іншої сторони. 

Саме ж майно, що було відібране у боржника підлягає подальшій реалізації. Сьогодні, це відбувається шляхом його виставлення на електронний аукціон. Така система вважається найбільш прозорою і дає змогу чітко контролювати всі надіслані пропозиції та бути впевненим в легальності проведення самої процедури.

В цьому ви можете бути впевнені, якщо перейдете за посиланням https://megasale.com.ua/reyestr-areshtovanogo-majna-ta-auktsiony-prozorro-prodazhi та більш детально переглянете весь матеріал, що стосується саме продажу арештованого майна.

Реалізація арештованого майна в форматі електронних торгів

Важливою та обов’язковою вимогою тут є залучення системи ПроЗорро. Продажі, яка повинна займатись контролем і наданням всіх умов для того, щоб торги були прозорими й кожен учасник мав рівні права.

Самі ж аукціони проходять не в системі ProZorro. Sale, а на електронних майданчиках, які вже можуть бути акредитовані в цьому механізмі. Сьогодні, можна перерахувати більше 10-ти таких майданчиків.

До переваг нової форми продажу арештованого майна можна віднести:

  • Прозорість процедури – всі дії учасників, пропозиції, результати торгів й інша інформація зберігається в системі і може бути піднята на поверхню в будь-який момент;
  • Рівні умови – кожен учасник в таких торгах має рівні права, тому доступ до самих аукціонів є у кожного;
  • Економічна складова – в учасників з’являється реальна можливість стати власниками цінного майна, не витрачаючи при цьому великих коштів;
  • Легальність – сама процедура є абсолютно законною і раніше арештоване майно на правах чинного законодавства переходить в нову власність.

Це хоч і не всі моменти, але навіть цього достатньо для того, щоб зробити певні висновки стосовно продажу такого майна на електронних торгах.