Site Overlay

Що таке інфобокс і як цим правильно користуватися

Не завжди вдається швидко розібратися навіть в не самих складних питаннях. Участь в електронних торгах через систему ПроЗорро – це процедура, що потребує певної бази знань від користувача. Саме тому, рекомендується спочатку ознайомитись з базовими моментами, після чого переходити до питання пошуку цікавих для себе оголошень.

Говорячи про ситуацію в 2022-му році, користуватись електронними майданчиками та брати участь в торгах стало значно простіше. Раніше, процедура була менш досконалою і вона потребувала значно більшого рівня знань.

Для прикладу, беручи участь в торгах з продажу землі і розглядаючи перелік доступних лотів за посиланням https://sale.ueex.com.ua/ru/news/zakon-ukraqiny-pro-zemelqni-aukciony-koly-nabyraje-chynnosti, ви повинні чітко розуміти, які є типи торгів, якими є вимоги для участі, як обирається переможець, за яким принципом потрібно готувати тендерну документацію і так далі.

Ці питання будуть важливими для всіх користувачів, що беруть участь в торгах, використовуючи при цьому акредитовані електронні майданчики. ТБ “Українська енергетична біржа” не стала тому виключенням.

Для того, щоб спростити завдання новачкам, в ПроЗорро було прийнято рішення про створення додаткового інформаційного ресурсу, де можна отримати відповідь на безліч важких питань. Це значно спрощує завдання тим, хто вперше збирається брати участь в торгах і потребує подібної інформації.

Мова йде про сервіс Інфобокс, що може бути однаково корисним не лише для постачальників, але й для замовників. На цьому ресурсі можна знайти не лише текстовий формат допомоги, але й відеоматеріали, документи, рекомендації, графіки і безліч іншої важливої інформації, яку можна вдало використати.

Що стосується основних розділів, які ви можете знайти в системі Інфобокс, то вони виглядають наступним чином:

 • Специфікації;
 • Законодавчі моменти;
 • Онлайн-курси;
 • Оновлення;
 • Форум;
 • Запитання та відповіді.

Це не всі розділи, які можна знайти на сайті, але вони вважаються найбільш важливими в залежності від проблеми, учасник може самостійно обирати той блок, що є для нього найбільш цікавим.

Зазвичай, новачки дуже часто переходять до розділу з запитаннями та відповідями, де можна розібратись в найбільш актуальних проблемах, які часто трапляються з новачками.

Одна з переваг сервісу інфобокс – це регулярні оновлення системи. Тобто, даний сервіс постійно оновлюється і розробники роблять серйозний акцент на тому, щоб сервіс був зручним в користуванні.

Використовуючи інфобокс, можна обговорювати теми, пов’язані з закупівлями, аукціонами, відкритим та закритими торгами, укладанням домовленостей, законодавчими та нормативними моментами. Головне – це вміти правильно сформулювати суть запитання, щоб отримати на нього чітку та зрозумілу відповідь.

Чи обов’язково дотримуватися форми звіту, готуючи результати про проведення відкритих торгів

Підготовка звіту про результати проведеної процедури – це важливий етап, через який доводиться пройти кожному замовнику, якому вдалось знайти постачальника або виконавця певного завдання.

Сам звіт робиться для того, щоб в системі ПроЗорро була присутня задокументована інформація про те, що певний лот було проведено і був обраний переможець, який бере на себе обов’язки за виконання певного замовлення.

Важливим моментом є сама форма, яка повинна відповідати загальним законодавчим нормам. В будь-якому напрямку, пов’язаному з електронними торгами. Важливо робити все, опираючись на зразок. Не є виключенням і підготовка такого звіту, де важливо робити акцент на те, як виглядає його зразок.

Важливо, щоб в звіті була вказана інформація про:

 • Замовника і сам лот;
 • Отримані заявки з ціновими пропозиціями;
 • Учасників, які подавали свої заявки;
 • Переможця, якому вдалося запропонувати найбільш вигідні умови;
 • Умови, на яких була підписана угода між сторонами.

Порушення хоча б одного з цих пунктів – це вже серйозний привід для того, щоб система ПроЗорро не допустила звіт до завантаження. Відповідно, його все ж доводиться редагувати.

Рейтинг міст, що найчастіше користуються системою ProZorro. Продажі

На сьогодні, майже всі українські міста досить активно використовують систему ПроЗорро та проводять всі закупівлі саме в такому форматі.

При цьому, є деякі міста, які роблять це частіше, в порівнянні з іншими. До їх числа можна віднести:

 • Білу Церкву;
 • Маріуполь;
 • Покров;
 • Київ;
 • Хмельницький;
 • Львів;
 • Чернівці.

Варто зазначити, що за основу взята середня активність в системі ПроЗорро. Якщо розглядати якісь окремі напрямки в торгах, то статистика може мати трішки інший вигляд. Тому, потрібно завжди додатково перевіряти інформацію. Щоб вона була актуальною на конкретному часовому відрізку.