Site Overlay

Що варто знати про електронні торги

Електронні торги в Україні проводяться з метою реалізації майна різної форми власності: державної, комунальної чи приватної. Аукціони організовують державні підприємства, фонди, комунальні установи чи органи місцевого самоврядування, які хочуть продати будь-яке майно. Проводяться торги відкрито в системі Прозорро.Продажі. До участі залучаються усі бажаючі.

Дата проведення аукціону та час його початку визначаються системою, тому ніхто не може вплинути на це. Тривалість торгів може бути від 30 до 60 хвилин, а на те, щоб зробити свою ставку, у кожного учасника буде 3 хвилини. Аукціон проводиться в декілька етапів (раундів). Дані про учасників є зашифрованими та стануть відомими лише після того, як аукціон закінчиться.

Для участі в аукціоні потенційний покупець повинен зареєструватися на торгівельному майданчику. Після цього йому потрібно буде обрати лот, ознайомитися з його описом та подати заявку на участь. Для участі потрібно буде сплатити гарантійний внесок, розмір якого може досягати 10% вартості лоту. В дань аукціону система автоматично надішле відповідне повідомлення до особистого кабінету користувача. В цьому повідомленні буде знаходитися посилання, за яким цей аукціон можна буде знайти.

Як тільки торги розпочнуться, учасникам буде надано 5 хвилин для того, щоб ознайомитися з послідовністю ходів. Імена чи назви учасників відомими не будуть. Але буде відома їх кількість та розміри початкових ставок. Дані про учасників стануть відомими після закінченні торгів. Дізнатися про те, як саме продається ліс кругляк в Україні, можна на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-lis-kruglyak-u-kiivskij-oblasti-na-prozoroprodazhi/.

Варто знати, що на торгівельному майданчику є деякі обмеження щодо лотів: об’єм одного лоту не може бути менше 150 кубічних метрів (або 25% від місячного плану заготівлі лісу), а його вартість не може біти менше за 200 тисяч гривень.

Прийняти участь в торгах можуть усі бажаючі: українські чи іноземні громадяни, а також підприємства. Завдяки тому, що аукціони проводяться відкрито, за ними можуть спостерігати контролюючі органи та представники засобів масової інформації.

Якщо з першого разу організатору аукціону не вдалося продати лот, то буде оголошене проведення повторного аукціону, але при цьому початкова вартість лоту буде зменшена. За будь-якою інформацією у випадку виникнення питань користувач торгівельного майданчику може звернутися за допомогою до кваліфікованих менеджерів.