Site Overlay

Як почати працювати в ПроЗорро

ПроЗорро – це механізм для контролю за державними закупівлями, що розпочав свою активну роботу в 2015-му році. На момент створення, основним завданням системи був контроль за державними установами та використанням бюджетних коштів. З часом, стали появлятись нові напрямки в торгах і на момент 2022-го року серед доступних лотів можна знайти аукціони з продажу нерухомості, права на вимогу по кредитам, реалізації державних ресурсів, лісної сировини та безліч інших напрямків.

Почати варто з того, що ПроЗорро – це не той ресурс, де можна пройти реєстрацію. Сервіс має інше призначення і слугує в якості бази даних, архіву та контролюючого органу за всіма процедурами, які проходять на електронних майданчиках.

Ви можете в цьому особисто впевнитися, якщо перейдете за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/aukciony-po-zemli-startuyutq-nezabarom-na-majdanchyku-tov-ueb, де можна знайти багато корисної та актуальної інформації.

Перше, що потрібно зробити для того, щоб взяти участь в торгах – це знайти електронний майданчик, яким ви зможете скористатися для того, щоб перейти до переліку доступних лотів. Важливо пам’ятати, що обирати потрібно саме ті сервіси, які входять до списку акредитованих ресурсів. Лише в такому випадку, ви зможете бути на 100% впевненими в тому, що все буде відбуватися в рамках чинного українського законодавства.

Ще один важливий крок, без якого неможливо розпочати роботу в ПроЗорро – це пошук першого тендерного оголошення.

Насправді, знайти цікавий для себе лот не так складно, як може здаватися на перший погляд. Якщо шукати лот серед повного списку оголошень, це може трішки ускладнити завдання, так як кількість актуальних напрямків в торгах є максимально великою.

Варто пам’ятати про те, що на сучасних електронних майданчиках з акредитацією в ПроЗорро є спеціальні фільтри, за допомогою яких можна значно прискорити процес пошуку цікавого для себе лоту.

Мова йде про такі типи фільтрації, як:

 • Назва замовника – ви можете відразу визначити лоти якого замовника є для вас цікавими, чим самим відсіяти всі інші оголошення;
 • Географічне положення – обирати потрібно саме ті замовлення, які є для вас не лише економічно вигідними, але і територіально зручними;
 • Класифікація по напрямкам та сферам – не варто забувати про конкретну сферу, в якій проводяться закупівлі.

Якщо ж говорити про повний алгоритм дій, через який обов’язково потрібно пройти кожному учаснику, то виглядає він приблизно так:

 • Вибір одного з електронних майданчиків;
 • Створення облікового запису на майданчику;
 • Проведення консультації та налаштування особистого кабінету;
 • Тестова участь в тендерному замовленні;
 • Пошук справжнього лоту;
 • Надсилання заявки на участь в торгах.

Це саме ті моменти, які можна назвати найбільш важливими. Відповідно, варто з самого початку ознайомитися з кожним пунктом більш детально.

Чи варто брати участь в державним торгах з авто

Один з актуальних напрямків в торгах – це реалізація транспортних засобів через систему ПроЗорро. Частіше за все, організаторами таких лотів є адміністративні установи, сільські господарства та інші державні організації, які мають на своєму рахунку техніку, яка не використовується і несе певні затрати.

Відповідно, такі транспортні засоби виставляються на аукціони й будь-хто має можливість поборотися за подібний лот.

Тут варто пам’ятати про те, що державні авто реалізуються в прозорому форматі, тому потрібно серйозно підійти до питання підготовки тендерної документації та правильно підготувати саму заявку на участь в процедурі.

Що стосується видів транспортних засобів, які можна придбати через ПроЗорро, то це можуть бути:

 • Легкові автомобілі;
 • Вантажні транспортні засоби;
 • Сільськогосподарська техніка;
 • Спеціалізована техніка.

Що стосується організаторів таких торгів, то вони зобов’язані вказати всю відповідну інформацію про цю техніку, враховуючи технічний та косметичний стан. Більш того, в самому оголошенні повинні бути фото-матеріали, які підтверджують прописану інформацію.

Який електронний майданчик обрати

Одне з частих питань серед учасників торгів – це вибір найкращого електронного майданчика, на якому можна брати участь в торгах.

Насправді, можна обирати будь-яку платформу серед тих, що мають акредитацію в ПроЗорро. З повним переліком майданчиків можна ознайомитися безпосередньо на сайті ПроЗорро.

Якщо ж говорити про найбільш зручні в користуванні сервіси, то є сенс розглянути українську енергетичну біржу, що все ще вважається одним з найбільш часто використовуваних ресурсів, що має досить хорошу репутацію.

У випадку, якщо у вас виникають якісь питання, що стосуються участі в торгах, ви завжди можете проконсультуватися по ним з технічною підтримкою.