Site Overlay

Закупівлі в Прозорро

Прозорро являє собою електронну систему, в якій проводиться процес державних закупівель, оголошуються звіти про договори, які були укладені, а також річні плани закупівель.

Використовувати цю систему здатні різні суб’єкти господарювання (юридичні та фізичні особи-бізнесмени), органи державної влади та місцевого самоврядування.

Хто має право використовувати Прозорро?

Відповідно до Закону України «Про державні закупівлі» покупцями товарів, робіт і послуг в системі беззастережно є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також органи соціального страхування, які створили згідно з законом, а крім цього юридичні особи, до яких відносяться установи , підприємства і організації та їх об’єднання, виконують державні потреби або територіальної громади, в разі, якщо дана діяльність не проводиться на комерційній або промислової суті, маючи один з нижчезазначених особливостей:

  • юридична особа розпоряджається і отримує державні гроші;
  • державні органи влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники мають безліч голосів у вищому органі управління юридичної особи;
  • в статутному капіталі юридичної особи комунальна або державна частка акцій (паїв, часток) має більше 50%.

Крім цього, замовниками є юридичні особи чи суб’єкти господарювання, що діють в особливих областях управління і збігаються принаймні по одному з таких властивостей:

  • юридична особа є розпорядником, одержувача бюджетних коштів;
  • органи місцевого управління або державної влади чи інші замовники мають безліч голосів у вищому органі управління юридичної особи;
  • в статутному капіталі юридичної особи комунальна або державна частка акцій (паїв, часток) має більше 50%.

Межі закупів в системі Прозорро:

  • здійснення тендера неодмінно для замовників, в тому випадку, якщо ціна предмета покупки послуг і товарів збігається або понад 200 тисяч гривень, а робіт – півтора мільйона гривень;
  • для замовників, що діють в певних господарських сферах, з урахуванням, що ціна предмета покупки послуг, товарів відповідає або більше 1 мільйона гривень, а робіт – 5 мільйонів гривень.

Інакше кажучи, при покупках на дані гроші і більше, здійснення тендерної процедури необхідно.

У разі, якщо грошей менше, припустимо проводити «допорогові» покупки, положення про них нерідко використовується органами місцевого самоврядування. Наприклад, більшість зменшують пороги для здійснення обов’язкових електронних торгів.

Якщо покупки послуг, робіт і товарів без участі Прозорро, але їх ціна збігається або перевищує 50 тисяч гривень, замовники в будь-якому випадку оголосять звітність про договори, які були укладені.

Покупки виробляються згідно з річним планом. Безпосередньо план, додатки, зміни до нього оголошуються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом 5 днів з того дня, коли їх затвердили. З цієї причини, якщо ви робите перевірку будь-якої закупівлі, бажано починати робити це, перевіряючи оприлюднення плану та програми, наявні на сторінці. Саме тут все замовники повинні повідомити інформацію про передбачувані закупівлі від однієї копійки. Одночасно з цим річний план і додаток до нього треба розмістити в оголошенні закупівлі або звіті про договір, який був укладений. 

Переваги торгів за допомогою майданчика УУБ

Участь в програмах для торгів має свої достоїнства:

  • немає необхідності укупі оплачувати послуги інших менеджерів, яких важливо підключати до процедури купівлі чи продажу – юриста, оцінювача тощо, всі дані фахівці вже є в сервісі УУБ і їх робота для користувачів абсолютно безкоштовна; 
  • ви маєте право самостійно встановити гранично завищену ціну, яку здатні заплатити, коли ж цієї суми не вистачає, щоб внести оплату за пропозицію, що цікавить, то можна дочекатися появи такого ж самого лота; 
  • політика справедливості, загальнодоступність і прозорість – все можливо і офіційно, виключені закриті схеми або перекази грошових коштів, про які вас інформують після здійснення переказу;
  • вам не стануть докучати продавці, як в ситуації подачі оголошення; 
  • укладання угод відбувається в самі стислі терміни, що економить ваш час; 
  • діє правило чесної конкуренції; 
  • для якихось послуг і товарів форма торгів є єдино прийнятним способом реалізації.

Лоти постійно оновлюються, завдяки цьому можливість підібрати потрібний варіант існує у кожного, навіть самого прискіпливого покупця. Про торги ви можете прочитати більше https://sale.uub.com.ua/ru/news/kupivlya-zemli-cherez-aukcion-na-elektronnomu-majdanchyku-uub. На порталі є інформація про всі види торгів.