П’ять років тому державні закупівлі почали здійснювати лише на торгових платформах, підключених до сайту Prozorro. Українська енергетична біржа перевірена і має кілька рівнів акредитації. Цей державний майданчик публічних закупок приєднаний до центральної інформаційної бази сайту.
Процес проведення держзакупівель на цифрових майданчиках
Замовник та виконавець можуть співпрацювати, керуючись трьома способами:
- Відкритий аукціон. Перший етап – публікація купівлі фізичною чи юридичною особою. Ті, хто хоче брати участь у конкурсі, можуть проконсультуватися з роботодавцем. У певний період проходять торги, а замовник аналізує всі пропозиції протягом кількох робочих діб. Як тільки будуть обрані найоптимальніші умови поставки продуктів або виконання циклу послуг, укладається угода з переможцем конкурсу.
- Конкурентна бесіда. Застосовується для переговорів із виконавцями до того, як будуть обрані умови конкурсу. Ця розмова необхідна якщо закупівлі мають складний характер, діалог допомагає роботодавцям виявити параметри послуг, що продаються за допомогою торгового порталу Prozorro.
- Самі переговори. Роботодавець укладає угоду з виконавцем, як тільки переговори добігають кінця. У більшості випадків буде потрібний документ тендерного комітету.
Найчастіше державні закупівлі здійснюються у форматі відкритого аукціону.
Основні переваги структури держзакупівель
Чим цифрові аукціони залучають виконавців:
- Пошук клієнта, не виходячи із квартири. Ви можете взяти участь у конкурсі онлайн, не встаючи з крісла та обрати товари, послуги, замовника.
- Державні організації не вносять плати за організацію конкурсу, представники галузі економіки самі платять. Якщо порівнювати із витратами на рекламу, це дуже маленька сума.
П’ять років тому було встановлено, що роботодавець має право проводити закупівлі лише за допомогою платформи Prozorro, користуючись майданчиками, які отримали обов’язкову акредитацію.
Зазначений сайт Prozorro створили у період складання структури державних закупівель. Завдання порталу – забезпечити відкритість проведення аукціонів, знизити вплив корупційних елементів та створити чесні умови для кожного клієнта.
На сьогодні система Прозорро дасть вам шанс створювати, опублікувати конкурси онлайн, обмінюватися цінними паперами з учасниками так, як вам зручно. Але найголовніше: сайт повною мірою доступний для аналізу та народного контролю.
Проводити операції безпосередньо за допомогою порталу Prozorro не можна. Робота у структурі цифрових закупівель здійснюється лише за допомогою спеціальних акредитованих Міністерством розвитку сфери економіки та торгівлі в Україні цифрових торгових майданчиків.
На будь-якому з наведених сайтів легко знайти перелік всіх державних закупівель, взяти участь в аукціонах, запропонувати продукт або спектр послуг країні або бізнесу та скористатися будь-якими необхідними сервісами.
Що потрібно робити, щоб підібрати потрібну платформу?
Як правильно знайти майданчик на сайті, вибирає сам виконавець, керуючись потребами своєї установи та зручністю інтерфейсу порталу певного сервісу. Вони не дуже відрізняються і працюють також однаково, надаючи необхідні послуги, щоб конкурс пройшов на найвищому рівні та відповідно до законів держави.
Щоб оформити заяву на участь у конкурсі, виконавцю потрібно лише зареєструватись на платформі – це не займе багато часу. Зареєструватися на Українській енергетичній біржі можна безкоштовно. Зовсім не має значення, де саме розташований товар, оголошення про закупівлю оформлять усі цифрові сайти структури Prozorro, отже, воно буде видно кожному учаснику, і всі зможуть показати власні пропозиції, всі можливі конкуренти, навіть якщо ті зареєстровані на інших сайтах. Ви можете більше дізнатися про продає майна банкрутів sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property на сайті Української енергетичної біржі.
Отже, платформа здатна забезпечити інформування величезної кількості можливих конкурентів на аукціонах, і що більше пропозицій надійшло на тендер, то оптимальні умови укладання договору зможе отримати роботодавець, як організатор торгу. Чотири роки тому завдяки платформі Prozorro заощадили близько 27 млрд. грошей, а сьогодні показник збільшується.
Система Прозорро.Продажі робить процес торгів відкритим та прозорим. Кожен громадян України може приймати участь у відкритих торгах та покупати товари. Українська енергетична біржа є майданчиком системи Прозорро.Продажі. На цьому порталі ви можете пройти реєстрацію для участі у торгах.