Site Overlay

Про що варто пам’ятати, реалізовуючи майно в системі ПроЗорро

Один з найбільш розповсюджених методів реалізації майна в 2021-му році – це інтернет-аукціони. Якщо раніше такі процедури були більш розповсюдженими саме серед державних установ, то сьогодні ситуація змінилася. Державні компанії та організації все ще зобов’язані використовувати механізм ПроЗорро для того, щоб проводити будь-які закупівлі.

Що стосується приватних установ, то вони не мають таких серйозних обмежень та мають повне право на те, щоб не користуватися механізмами ПроЗорро та укладати домовленості напряму.

Сьогодні, є багато причин, чому аукціони стали настільки популярними і до цих моментів можна віднести:

 • Зручність;
 • Прозорість;
 • Зрозумілий алгоритм;
 • Конкуренцію.

Це актуально, незалежно від того, буде вами обрана товарна універсальна біржа або ж будь-який інший ресурс. Якщо вас цікавлять саме товарні біржові майданчики, то є сенс витратити трішки часу та більш детально ознайомитися з інформацію за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063.

Реалізація майна банкрутів в СЕТАМ

Популярність системи електронних торгів арештованим майном постійно зростає і є дуже багато факторів, що активно сприяють цій тенденції. 

Почати варто з того, як саме встановлюється вартість майна, що виставляється на лот. Це одне з частих питань, що виникає у величезної кількості користувачів.

Перше, на що звертається увага – це вартість майна і її потрібно визначити. Відповідно, для цього проводиться така процедура як інвентаризація, що дозволяє детально описати все майно, яке підлягає реалізації. 

На цьому все не закінчується і обов’язковим етапом є виїзд спеціаліста з арбітражного управління, який на професійному рівні займається питаннями оцінки та може проаналізувати й дати вердикт стосовно того, якою є вартість того майна, що виставляється на електронний аукціон.

Що стосується учасників, то ввійти до переліку претендентів на перемогу в таких торгах може будь-хто. Головне – це впевнитися в тому, що ви відповідаєте повному переліку вимог і можете гарантувати прозорість представленого пакету документації. Окрім цього, варто ще серйозно підійти до питання оформлення самої заявки, що також є дуже важливим моментом і впливає на те, якими будуть ваші шанси на допуск до участі в торгах.

Що входить в обов’язки організатора торгів

Якщо з учасниками все більш зрозуміло і їм потрібно лише підготуватися до участі в аукціоні, то ситуація з організатором є більш цікавою. Насправді, тут також є чіткий алгоритм дій, якому повинен обов’язково слідувати організатор, а саме:

 1. Підготовка та публікація оголошення про продаж майна боржників. Сюди також можна віднести пункт про обов’язкове сповіщення учасників по результатам проведеного аукціону;
 2. Прийняття заявок від потенційних учасників, їх аналіз та перевірка всіх отриманих даних на достовірність;
 3. Визначення основної кількості учасників торгів, які матимуть право брати участь в основній частині аукціону і боротися за перемогу в торгах;
 4. Проведення процедури торгів, згідно діючого регламенту і всіх діючих законів України про проведення публічних закупівель;
 5. Визначення переможця в торгах з подальшою підготовкою протоколу, в якому повинна бути вся інформація про результати торгів;
 6. Надсилання інформації всім учасникам про результати торгів, особливо це стосується переможця, який зміг зробити найбільш економічно вигідну пропозицію.

Це лише декілька основних моментів, що мають безпосереднє відношення організаторів, які займаються питання проведення електронних торгів арештованим майном.

Як взяти участі в аукціоні з продажу необробленої деревини

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб придбати сировину, ви маєте змогу перейти на один з акредитованих електронних майданчиків і серед переліку доступних лотів обрати той, що відповідає всім вашим критеріям.

Якщо говорити саме про реалізацію необробленої деревини через систему ПроЗорро, то вам обов’язково доведеться пройти через такі кроки, як:

 • Вибір електронного майданчика з акредитацією в ПроЗорро;
 • Реєстрація та створення облікового запису;
 • Внесення повного пакету документації;
 • Налаштування фільтрів та пошук цікавого лоту;
 • Вивчення умов та вимог до учасника;
 • Підготовка пропозиції з врахуванням всіх правил та вимог замовника;
 • Участь в основній частині аукціону.

У випадку, якщо вам вдалось стати переможцем в боротьбі за лот, то далі вам залишається лише підписати угоду й завантажити звіт про підписання угоди до системи ПроЗорро. Кінцевою точкою буде завантаження звіту про виконання умов договору і робити це потрібно з врахуванням часових рамок, прописаних в правилах системи ПроЗорро.