Site Overlay

Терміни, з якими рекомендується ознайомитися для участі в земельних торгах в ПроЗорро

Участь в будь-якому форматі електронних торгів потребує від користувача певного рівня знань та розуміння того, як взагалі працює даний механізм. На сьогодні, система ПроЗорро вважається вже максимально відомим сайтом, який дозволяє створити конкурентні умови не лише для учасників, але й для організаторів аукціонів, які також можуть бути зацікавлені в тому, щоб швидше реалізувати саме свої об’єкти.

Один з досить популярних напрямків в електронних торгах – це земельні аукціони. Вони були популярні і раніше, але їх кількість дуже різко зросла в 2021-му році. Трапилося це в той момент, коли в Україні запрацював відкритий ринок землі, що дозволив власникам сільськогосподарських угідь робити з ними все що завгодно.

Варто нагадати, що включно до 2024-го року існує ряд обмежень, що не дозволяє продавати землю іноземцям і перевищувати норму в 100 гектарів. Вже в 2024-му році максимально допустима площа земельної ділянки в одні руки буде рівна вже 10 тисячам гектарів.

Щоб взяти участь у земельних торгах, користувач повинен попередньо детально ознайомитися з конкретним оголошенням, дослідити умови, вимоги до учасників, пакет документів, стан самої ділянки, її географічне положення, умови на яких відбуваються торги й так далі. Всі ці моменти є справді важливими, тому не варто ігнорувати навіть ті моменти, які на перший погляд здаються не зовсім значними та вагомими.

Про які терміни йде мова

Якщо говорити саме про важливі моменти, то особливий акцент рекомендується робити на вибір електронного майданчика. Це той пункт, який справді вплине на те, наскільки зручно надалі вам буде брати участь в земельних та інших форматах торгів.

При цьому, важливість розуміння основ й термінів – це той аспект, про який також не варто забувати.

До основних термінів можна віднести такі моменти, як:

  • Організатор земельних торгів – частіше за все, ним виступає орган держгеокадастру конкретної територіальної громади. Відповідно, цей орган має достатньо повноважень для того щоб розпоряджатися сільськогосподарськими угіддями і проводити подібні процедури;
  • Виконавець – це та особа, яка частіше за все є суб’єктом господарювання і має право на те, щоб укласти з організатором відповідний договір, який повинен бути обов’язково виконаний в двосторонньому порядку;
  • Гарантійний внесок – це грошове забезпечення, яке часто називають своєрідним задатком, сума якого зазвичай коливається в діапазоні 5% від вартості всього лоту. Це той внесок, що слугує гарантією того, що учасник справді зацікавлений в подальшому підписанні договору та виконанні його умов;
  • Оператор в системі електронних земельних торгів – це особа, яка також має пряме відношення до Держгеокадастру та прямим чином впливає на те, як працює база даних, що за інформація туди потрапляє та наскільки вона є правильною;
  • Реєстраційний внесок – мова йде про обов’язкову сплату певної суми коштів для того, щоб отримати можливість подати свою заявку на участь в торгах. В правилах прописано чітке обмеження в розмірі 50% від суми лоту. Цей показник перевищувати заборонено;
  • Переможець в земельних торгах – це та особа, яка взяла участь в торгах і змогла запропонувати організатору найбільш економічно вигідні умови. Відповідно, саме цей учасник в автоматичному порядку визнається переможцем в боротьбі за обраний лот.

Це лише декілька основних термінів, які є справді важливими для користувачів, які вперше бажають взяти участь в такій процедурі.

Хто проводить земельні торги

Одне з тих питань, що дуже часто задається користувачами, які можуть бути зацікавлені в тому, щоб взяти участь в аукціоні стосується того, хто займається цим процесом та контролює всі йог складові.

Зазвичай, організатором процедури в таких ситуаціях є один з органів Держгеокадастру. Відповідно, можна зрозуміти, що процедура обов’язково буде відбуватися з врахуванням всіх вимог, що прописані в діючому законодавстві про проведення аукціонів, торгів й тендерних закупівель.

Чи варто учасникам ознайомитися з земельним кодексом України 

Насправді, ця умова не є обов’язковою і учасники не зобов’язані знати все, що від них вимагається. Але, якщо говорити про рівень усвідомленості та розуміння того, як працює ця система, то у звичайних користувачів завжди є можливість скористатися інтернетом та розібратися в цьому більш детально.

Якщо ви хочете знати, як влаштований закон, які дії з сторони організатором будуть справді обґрунтованими, а які можна віднести до числа порушень, то ознайомлення з земельними кодексом – це один з тих моментів, що може вам в цьому допомогти.

Головне – це навчитися ще правильно користуватися отриманою інформацію, щоб отримувати від неї користь.