Site Overlay

Безперешкодна реалізація землі на електронних майданчиках ДП «Прозорро.Продажі»

Для України реалізація сільгоспземель є одним з найголовніших питань, яке необхідно вирішити уряду в найкоротші терміни. 25 вересня 2019 р Кабмін підтримав проект закону, в якому йдеться про те, що повноцінний ринок землі почне діяти вже в 2020 році. На впровадження цієї реформи Світовий банк надав 200 млн. доларів.

Тривалий проміжок часу відсутність чесного і прозорого ринку землі сильно турбувало дрібних власників землі. Ця проблема вирішується дуже просто, достатньо дозволити продаж і здачу в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення на електронних платформах «Прозоро.Продажі» https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-torgy-kogda-startuyut-y-kak-budut-prohodyt/

Необхідність відкритого земельного ринку

Площа українських сільгоспземель займає приблизно 43 млн. З них 28 млн. га – це паї, що складаються з земельних ділянок. Їх реалізація за правдивою вартості відповідно до ринкової, дасть можливість власникам землі розширити свою підприємницьку діяльність і оформляти кредитні позики, залишаючи в заставу свою власність. Згідно з даними Мінагрополітики після усунення заборони на реалізацію сільгоспземель бюджет країни поповниться приблизно на 700 млн. – 1,5 млрд доларів на рік. 

Правда, тільки тоді, коли ринок землі буде підпадати під норми законодавства, уряд формує відкритий аукціон земельних ділянок, а придбати або взяти в оренду ділянки землі можна буде за допомогою онлайн аукціонів. За час свого існування платформа «Прозоро.Продажі» показала свою ефективність. Проста процедура проведення, величезна клієнтська база, відсутність корупційних схем і дискримінації, а також відкритий доступ для всіх, хто хоче взяти участь в онлайн аукціонах — все це зробить процедуру простій, доступній і досить прибутковою.

«Українська універсальна біржа» займається своєю діяльністю на ринку з 1997 року. Бере активну участь в підвищенні економічного добробуту країни. З 2016 платформа УУБ і щодня займається проведенням досить успішних торгів. Уже в недалекому майбутньому фахівці біржі допоможуть зробити реалізацію земельних угідь швидкої і прибутковою.