Site Overlay

КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗЕМЕЛЬНИХ ТОРГАХ

Скоріше за все, ви вже маєте певну інформацію щодо старту земельної реформи в нашій державі. Початок торгів відбудеться в липні цього року на платформі Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/ru/news/zemelqni-torgy-nezabarom-startuyutq-v-ukraqini. Всю інформацію від землевласника щодо лотів, в яких земельні ділянки пропонуються до реалізації, легко знайти на нашому сайті. Проте учасникам майбутніх торгів потрібно  докласти деяких додаткових зусиль, щоб аукціон завершився для них перемогою. 

Проведіть власне дослідження

Перш за все спробуйте знайти максимальну кількість інформації про земельну ділянку, яка вас цікавить: перегляньте каталог аукціонів, Google карти та інші безкоштовні інформаційні ресурси, щоб отримати уявлення про земельні ділянки, доступні для реалізації в даний час. Завчасно підготуйте свій кошторис витрат на купівлю землі — це включає власні кошти або можливий депозит, всі пов’язані з ним комісії та остаточний баланс. За результатами аукціонів на аналогічні ділянки ви оціните свої фінансові можливості: не виключено, що бажана земля у підсумку може коштувати більше, ніж ви готові витратити на неї, і вам доведеться шукати інші більш прийнятні варіанти.

Звернутися за допомогою експертів до аукціону не буде зайвим. Наприклад, належне обстеження землі, проведене кваліфікованим геодезистом з наданням техніко-економічних обґрунтувань має важливе значення і дозволить виділити всі межі, громадські або інші права проїзду, природні ризики, тощо. Купівля землі на аукціоні з професійною допомогою може бути знахідкою, і це не обов’язково буде коштувати занадто дорого.

Крім всього, завжди пам’ятайте про мету, з якою ви купуєте землю на аукціоні — чи хочете ви продати її пізніше або використовувати для забезпечення майбутнього, здавати в оренду.  Зберіть інформацію про ділянки навколо неї, тому що якщо в короткостроковій або довгостроковій перспективі в цьому районі повинна бути забудова, ціна на землю може різко зрости.

Існує ще один важливий факт: земельні ділянки, що належать до державної власності ви придбати не зможете, тому що такі угіддя передбачають реалізацію тільки на умовах оренди. Але цей факт має свої позитивні сторони: ви не витрачаєте одразу велику суму на купівлю угіддя; протягом деякого часу орендуєте його за прийнятною ціною. А по закінченні терміну оренди може так статися що ви вподобаєте інші землі, які точно будуть доступні вашому бюджету.