Site Overlay

Ключові переваги електронних відкритих торгів

Завдяки нововведенням в українському законодавстві, наразі реалізація державного майна повинна здійснюватися через відкриті онлайн торги в системі Прозорро.Продажі. В цій системі акредитовано близько 50 торгівельних майданчиків, що надають послуги з організації та проведення торгів, а також послуги незалежної експертної оцінки майна. Всі ці майданчики мають доступ до єдиної бази даних Прозорро, тому якщо майно було виставлене на одному з майданчиків, то воно з’явиться і на інших. Також однаковими є розміри внесків. Але чим тоді торгівельні майданчики відрізняються?

По-перше, головна відмінність в зручності інтерфейсу. Тут кожен повинен вибрати для себе сам, де йому буде працювати найзручніше. По-друге, відмінність в якості консультаційних послуг та доступності навчальних матеріалів. Наприклад, на торгівельному майданчику УУБ (Українська універсальна біржа) є велика база навчальних матеріалів, за допомогою яких можна швидко розібратися в особливостях роботи системи. А у випадку виникнення будь-яких питань можна звернутися до працівників служби підтримки, які відповідають швидко.

Головні переваги аукціонів Прозорро

Дані про виставлене на продаж майно зібрані в одному місці. Це дуже зручно для потенційних покупців, яким тепер не потрібно довго шукати необхідний товар на сторонніх сайтах.

Завдяки конкуренції між торгівельними майданчиками забезпечується їх регулярна модернізація. Інтерфейси стають більш зручними, а послуги – більш якісними. Всі правила проведення торгів та участі в них є єдиними для усіх торгівельних платформ.

Через систему електронних аукціонів продається усе – від офісних меблів до тракторів. Тут також можна придбати необроблену деревину. Більше цікавої інформації про це ви можете знайти на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/tsina-na-kruglyak-vilh-v-ukraini-na-prozorroprodazhi/.

Завдяки автоматичній роботі системи випадки ручного впливу на хід торгів виключаються, а при наявності будь-яких порушень учасник буде дискваліфікований. Всі учасники знаходяться на рівних правах, тому торги є чесними. Слідкувати за їх проведенням можуть навіть сторонні спостерігачі.

Тут є два види аукціонів: на підвищення та пониження ціни. Другий використовується тоді, коли на першому не вдалося продати товар. Завдяки цьому будь-яке майно можна продати в короткий термін.