Site Overlay

Впровадження торгів в Україні

Земельні аукціони в Україні розпочалися раніше 1 липня 2021 р. Однак зараз існують обмеження щодо використання земельних ділянок – будь-якій особі надається не більше 100 гектарів сільськогосподарських угідь.

Справжня сенсація сталася в Україні літом, на цей момент багато чекали довго. Це означає, що після початку офіційних торгів українська влада зможе збільшити рівень економіки держави. Так, український уряд прийняв і підписав 31 березня закон про циклі землеробства. Тепер, на законних підставах, будь-який власник земельних ділянок, який хоче мати можливість їх продати, здати їх в оренду іншому учаснику аукціонів або використовувати це як заставу в банку. Веб -сайт Держкадастру містить новини та рекламні кампанії з офіційних аукціонів.

Торги почалися вже нещодавно

Так, після введення офіційного аукціону земельних ділянок на майданчику Prozorro. Для української влади перевагу проводити земельні аукціони через сайт. Тож Україна зможе усунути будь-які незаконні дії з боку третіх сторін щодо неофіційного захоплення сільськогосподарських угідь у інших учасників торгів. Через офіційний процес торгів кожен процес є загальнодоступним та у суспільному надбанні.

Обмеження щодо Закону № 522 набули чинності. Тепер до 100 гектарів зможуть продавати, здавати в оренду свої земельні ділянки, які є приватними особами та приватними власниками паїв. Юридичні особи та організації зможуть розпоряджатися своїми ділянками в межах не більше 10 000 гектарів землі.

Окрім того, що кожен тендерний процес буде проводитись на платформі Prozorro.Sales, також буде дозволено координувати та оформляти документи через Держгеокадастр.

Також за підтримки офіційної торгівлі Україна зможе зменшити показники тіньової політики, в цей період це близько 60-90 млрд. гривень. В інших державах та країнах офіційна торгівля сільськогосподарськими землями триває вже тривалий час, і їм вдалося зменшити показник тіньового ринку. По торги в системі Прозорро.Продажі більше інформації міститься на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsiony-po-zemli-skoro-startuyut-v-ukraini/

Через паритетність, формальність та прозорість усіх угод. Система Prozorro діє на різних платформах, як Українська універсальна біржа. У системі будуть доступні різні активи, включаючи автомобілі, металобрухт та вагони.