Site Overlay

Як купити кругляк сосни на публічних торгах у Харкові

Закупівля деревосировини – це важливий бізнес-процес для виробників меблів для дому та офісу, будівельних матеріалів, дверей та вікон, іншої продукції. При покупці деревини клієнти часто стикаються з ситуацією завищення цін чи невідповідності сировини стандартам якості. Завищена вартість негативно впливає на собівартість виробництва, а невідповідність якості – на характеристики готових виробів. Тому оптимальним варіантом є закупівля кругляку сосни на відкритих майданчиках, які працюють по принципу аукціону.

Одною з основних онлайн платформ є державна електронна система Prozorro, на якій державні та комунальні підприємства купують необхідні товари, сировину, роботи та послуги. В публічних аукціонах приймають участь також комерційні структури, підприємці, державні установи, підрозділи органів місцевого самоврядування.

Переваги придбання сосни-кругляка на Прозорро

Державний ресурс Прозорро має офіційних партнерів, через які поширюється інформація про оголошені тендери, новини порталу. Одним з таких ресурсів є Товарна біржа «Українська Енергетична Біржа». Офіційний сайт майданчика — sale.ueex.com.ua

Відкритість торгів та допущення всіх учасників, які підтвердили свою спроможність виконати умови оголошеного тендеру дає ряд переваг і продавцю, і покупцю:

  • Справедлива зважена вартість. Ціна коригується в процесі торгів, і всі учасники бачать пропозиції інших учасників аукціону. Таким чином, учасники змагаються за право перемогти у тендері і підвищують ціну (з кроком у 0,5-3% від суми на початок аукціону). Так формується ринкова ціна, с урахуванням попиту та пропозиції.
  • Гарантія виконання вимог обох сторін. Кожна сторона заявляє свої вимоги до якості та характеристик продукції, строку постачання та розрахунку, інших особливостей співробітництва. Якщо якась із сторін угоди не виконує свої зобов’язання за контрактом, то ця угода може бути скасована.
  • При проведенні публічних аукціонів всі учасники бачать пропозиції одне одного і переможця. Якщо переможцем був оголошений учасник, який не пропонував найвигідніші умови, то інші учасники можуть поскаржитися у Антимонопольний комітет чи до інших відповідних структур, які регулюють процеси відритих торгів.

Крім того, великі партії лісу необхідно реалізовувати через публічні торги, у відповідності з діючим законодавством України.

Як правильно купувати кругляк лісу на Прозорро

Для участі в торгах на ProZorro.Sale потрібно пройти реєстрацію на Товарній біржі «Українській Енергетичній Біржі» чи на Прозорро. На цих онлайн ресурсах оперативно публікується інформація про оголошені тендери та відкриті торги на різні види продукції, робіт та послуг.

Корисну інформацію про торги на лісосировину сосни різного сорту можна знайти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/prodam-lis-kruglyak-sosny-u-harkovi-na-majdanchyku-tb-ueb.

На публічних торгах можна придбати крупні, середні чи малі партії лісо сировини. Великі партії обсягом більше 150 м3, вартість яких перевищує 200 000 грн. лісогосподарства (згідно законів України) повинні реалізовувати на публічних аукціонах з відкритими умовами. Законодавче регулювання дає змогу уникнути тіньових схем та корупційних складових при продажу кругляка сосни та іншої деревини.

Після реєстрації учасники готують свої комерційні пропозиції та інші документи, які передбачаються умовами відкритих тендерів. В оголошений строк розпочинаються торги і учасники починають змагатися за право укласти угоду в продавцем. Рекомендується до початку аукціону проаналізувати середньо ринкову вартість, щоб встановити вигідну цінову пропозицію на оголошений лот.