Site Overlay

Захист крипто гаманця та криптовалютних рахунків

Криптовалютні гаманці зазвичай дуже безпечні. Тим не менш, ви самі повинні використовувати кращі практики, такі як зберігання вашого закритого ключа, фрази, пін-коду та/або пароля в безпечному місці та використання 2FA, коли це застосовно.

Те саме справедливо і для інших криптовалютних рахунків, хоча будь-яка стороння платформа, де ви не контролюєте свої приватні ключі безпосередньо (наприклад, популярна біржа https://www.bybit.com/ru-RU/), має свої ризики.

Про що треба пам’ятати

У більшості випадків втрата криптовалюти, такої як Bitcoin або Ethereum, є результатом злому або зникнення сторонньої платформи, втратою закритого ключа або початкової фрази, або відправкою на неправильну адресу. Ви можете уникнути перерахованого вище, використовуючи послуги, не пов’язані зі зберіганням, або послуги застрахованого зберігача, а також використовуючи передові методи копіювання/вставки/зберігання закритого ключа, початкової фрази та/або пароля.

Нижче ми розповімо вам про деякі найкращі методи захисту вашого крипто гаманця та інших облікових записів, незалежно від того, чи користуєтесь ви послугами кастодіального (ви не контролюєте свої закриті ключі) або некастодіального (ви контролюєте свої закриті ключі) обслуговування.

Як захистити свої криптовалютні гаманці та акаунти — основні принципи

Скопіюйте та вставте свій відкритий ключ, закритий ключ, початкову фразу, пін-код та/або пароль (не записуйте їх від руки) та зберігайте їх у надійному місці. Якщо ви втратите цю інформацію, ви можете втратити свою криптовалюту. Якщо у вас є ця інформація, ви не втратите свою криптовалюту, якщо платформа, на якій ви зберігаєте свою криптовалюту, не буде зламана.

Ось кілька додаткових порад:

  • Не діліться цією інформацією та не втрачайте її.
  • Створіть резервну копію вашої інформації та зберігайте її в іншому місці (на випадок, якщо ви втратите один пристрій або втратите доступ до цього місця).
  • Бонусні бали за використання програми паролів, таких як LastPass, Google 2FA, та захищеного паролем автономного пристрою.
  • Обліковий запис рідко має відкритий ключ, закритий ключ, початкову фразу, пін-код та пароль. Вам потрібно записати тільки ту інформацію, яка стосується кожного облікового запису.

У гаманцях без зберігання даних у вас буде закритий ключ і відкритий ключ. Ваш відкритий ключ – це адреса, яку ви повідомляєте для отримання криптовалюти, а ваш закритий ключ – це як ваш пароль до цього гаманця. Завжди зберігайте свій закритий ключ у безпечному місці. В ідеалі ви повинні зберігати його в автономному режимі, наприклад на зашифрованому USB, але ви також можете зберігати його в програмі для паролів, такій як LastPass (хоча це, можливо, менш безпечно). Почати працювати з криптовалютами зараз набагато простіше, ніж раніше. Ви можете пройти реєстрацію на сайті https://www.bybit.com/uk-UA/ і відразу розпочати справу. Але основних правил зберігання крипти ігнорувати не варто.